Atskats uz 2023. gadu

Swotzy co-founders

Satura rādītājs

Atskatoties uz 2023. gadu, ir skaidrs, ka tieši šis ir mūsu Swotzy platformas ceļa sākums. Lai gan oficiāli uzņēmumu tā līdzidibinātāji Lauris Rutkis, Jēkabs Hincenbergs un Kristians Jenčiuss dibināja jau 2022. gadā, šajā gadā Swotzy platforma pavisam praktiski sāka ieņemt savas aprises, lielā mērā pateicoties tieši veiksmīgai investīciju apguvei šī gada 2. un 3. ceturksnī. 

Investīcijas jaudīgam atspērienam

Šī gada martā mēs sasniedzām savu pirmo lielo mērķi, piesaistot pirmo pirmsēklu finansējumu 90'000 eiro apmērā no risku kapitālfonda Firstpick VC, kura rīkotajā akseleratora programmā Swotzy ideja sāka ieņemt savas pirmās īstās aprises. Šis bija lielisks ieskrējiens ne tikai mūsu idejas realizācijai, bet arī stabils pakāpiens ceļā uz mūsu nākamo mērķi, kuru sasniedzām vien 3 mēnešus vēlāk - papildus 500'000 eiro investīciju piesaiste vēl ātrākai un jaudīgākai platformas realizācijai. Patiesi lepojamies, ka par spīti jaunuzņēmumiem izaicininošajā finansējuma piesaistes laikā, satikām investorus, kas mūsu idejā saredzēja patiesu potenciālu.  

Mūsu platforma pieejama e-komercijas uzņēmumiem gan Latvijā, gan arī Lietuvā

Tieši pateicoties piesaistītajām investīcijām, spējām visu savu fokusu novirzīt uz platformas izstrādi un augustā to pilnvērtīgi palaist lietošanai mūsu pirmajam klientiem Latvijā, kā arī šī gada nogalē ieejot Lietuvas tirgū kopumā ar 6 reģionā vadošajiem kurjerpastiem, nodrošinot sūtījumu piegādi uz teju jebkuru vietu pasaulē. 

Būvējot savu sapņu komandu

Mūsu straujais progress šo 5 mēnešu laikā nebūtu bijis iespējams bez mūsu komandas, kopā un jaudīgi 11 cilvēku sastāvā. Mēs spērām drosmīgu soli, piesaistot profesionāļus, kam līdz šim loģistikas nozarē nav bijusi pieredze, un šis lēmums ir atmaksājies, bagātinot mūsu pakalpojumu ar svaigu perspektīvu un pavisam jaunu redzējumu. Mūsu komandas CV ir patiesi iespaidīgs, ienesot ļoti noderīgu pieredzi no tādiem uzņēmumiem kā Printful, Nordigen, Longenesis, DPD, Accenture un citiem.

Nobāzējoties mūsu jaunajās mājās

Lai gan sākotnēji  iecerējām uzņēmumu būvēt savā dzimtajā pilsētā Liepājā, taču talantu meklējumi aizveda mūs atpakaļ uz Rīgu, kur atradām ļoti mājīgas biroja telpas pilsētas centrā, kas šo dažu mēnešu laikā patiešām ir kļuvušas par mūsu otrajām mājām, patiesi iemiesojot gan Swotzy vērtības, gan arī komandas kopējās ambīcijas.

Mārketinga inovācijas un zīmola atpazīstamība tālu aiz Latvijas robežām

Lepojamies, ka no pirmās dienas mūsu fokuss ir bijis balstīts pozitīvā klientu pieredzē saskarsmē arī ar mūsu zīmolu, tieši tādēļ tapusi jauna, pārskatāma uzņēmuma mājaslapa, kā arī izstrādāts svaigs  un funkcionāls platformas dizains, kuru klajā plānojam laist jau 2024. gada sākumā. Tikpat būtiska mums ir arī atvērta, caurspīdīga un proaktīva komunikācijā ar visām iesaistītajām pusēm, kuru novērtē mediji gan vietējā presē, gan arī biznesa mediji Eiropā. Šī atpazīstamība noteikti palīdzējusi popularizēt mūsu misiju plašākā mērogā. 

Mūsu iespaidīgākais sasniegums: Mūsu klienti 

Kopš platformas palaišanas šī gada augustā, esam palīdzējuši 88 e-komercijas uzņēmumiem nosūtīt 9'000 sūtījumus uz 64 dažādām valstīm visā pasaulē. Mūsu klientu atbalstam šajā izaugsmē ir bijusi nenovērtējama loma. Patiesi lepojamies ar savu 89,7% klientu apmierinātības novērtējumu un spēju atbildēt uz klientu jautājumiem vidēji vien 35 minūtēs.

Būt daļai no starptautiskas kopienas

Ne mazāk būtiski ir vairot atpazīstamību starptautiski, smelties iedvesmu un jaunus iespaidus tādos pasākumos kā Slush, Tech Chill un Startup Fair. Jauniegūtie kontakti un draudzības, kuras izveidojušās šī gada laikā, ir bijušas patiesi nenovērtējamas. 

ar skatu nākotnē

Atvadoties no 2023. gada, mūs piepilda pateicība un pozitīvas cerības par nākotni. Ar stingru un stabilu pamatu un apņēmības pilnu komandu, Swotzy noteikti ir gatavs sasniegt jaunas virsotnes arī 2024. gadā.  Sekojiet līdzi mūsu nākamajai nodaļai!

Authors avatar

Raksta autors

41 Raksti

Jaunākie raksti Līdzīgi raksti